Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Vřesovická stovka nyní nově i s trasou pro milovníky satelitní navigace

Datum vytvoření

25. 10. 2015, 20:37:00

Období článku

25. 10. 2015

Rubrika

Zápisky z akcí

Vřesovická stovka nyní nově i s trasou pro milovníky satelitní navigace

V roce 2015 přichází pořadatelé v rámci 27. ročníku dálkového pochodu Vřesovická stovka s trasou, která je určena pro nadšence do GPS navigace. Startuje stejně jako padesátikilometrová trasa z Kyjova – z nádraží od 6.30 do 9 hodin v sobotu 7. listopadu.

Délka GPS trasy je zhruba 30 km – záleží na každém účastníkovi, jak si ji projde. Její základ tvoří tři orientační místa (města, obce, rozcestí turistických cest, ...) a cílový bod – základna ve Vřesovicích. Z jednoho místa do dalšího je vždy možné dojít po značených turistických cestách nebo cyklotrasách, neznačených zpevněných cestách, výjimečně po silnici nižší třídy. Součástí trasy je tak vlastně i plánování dalšího postupu – přesunu účastníkem.

Na startu obdrží účastník GPS trasy hrací "kartu", která obsahuje přehled orientačních míst a návod, jak zjistit jejich souřadnice. Souřadnice následujícího místa určí účastník logickou úvahou z údajů dostupných na aktuálním místě. Z toho důvodu je vhodné se kromě GPS přístroje vybavit minimálně ještě tužkou nebo propiskou. Prostě nějakým pisátkem.

Odvážlivci můžou samozřejmě trasu absolvovat jen za pomoci mapy se souřadným systémem WGS 84, fajnšmekři nechť si přibalí i kompas.

Ing. Roman Volek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice